عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

وکیل دعوی تهدید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

مواد قانونی جرم تهدید

تهدید، وسیله ای است که اغلب بزهکاران برای نیل به اهداف خود به آن متوسل می شوند. جرم تهدید در تمامی قوانین کیفری کشورهای جهان تعریف شده است. قانون مجازات اسلامی در ماده ۶۶۸ و ۶۶۹ به این جرم پرداخته است. در این قانون، الزام دیگران به امضای اسناد و اوراق یا اجبار آنها به تحویل اسناد و اوراق از طریق قهر و اکراه و تهدید، مستحق مجازات ۳ ماه تا ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق خواهد بود. همچنین تهدید افراد به وارد آوردن آسیب های جانی، حیثیتی و مادی از طریق تقاضای وجه یا درخواست انجام یا ترک فعل مشخصی، مجازات تا ۷۴ ضربه شلاق و ۲ ماه تا ۲ سال زندان را دارد. وکیل دعوی تهدید می تواند در اثبات نوع تهدید به موکل کمک کند.

شرایط تحقق جرم تهدید

جرم تهدید برای تحقق نیاز به ۲ شرط دارد:

شرط اول آنکه فرد تهدید کننده قادر به اجرای تهدید خود باشد.

شرط دوم آنکه تهدید شونده وضعیتی داشته باشد که احتمال وقوع فعل تهدید وجود داشته باشد

همچنین تهدید باید در مورد ایجاد شرایطی در آینده باشد. در غیر اینصورت از افعال شرطی استفاده شده و جرمی محقق نشده است. بعلاوه تهدید کننده باید به هدفی نامشروع در نتیجه فعل تهدید برسد. تهدید باید به صورتی باشد که ناظر به امری معین باشد. همانطور که قبلا ذکر شد نوع انتقال پیام تهدید اعم از اینکه شفاهی بوده یا توسط پیامک یا اینترنت به صورت مکتوب انتقال یابد، فرقی در وقوع جرم تهدید ندارد.

وکیل دعوی تهدید

دادسرای عمومی مستقر در محل وقوع جرم صلاحیت رسیدگی به جرائم کیفری عمومی را دارد. تنظیم شکایت جرم تهدید باید به کمک وکیل دعوی تهدید انجام شود زیرا وی توانایی تشخیص وقوع تهدید مؤثر را دارد. امروزه جرم تهدید در بسیاری از مواقع جرم تهدید از طریق اینترنت و تلفن صورت می پذیرد بنابراین نسبت به گذشته پیگیری و تعقیب مجرم به تهدید آسان تر شده است. در اثبات جرم تهدید، صدای مرتکب یکی از آماره هایی است که می تواند به قاضی به همراه مدارک و دلایل دیگر در صدور رأی کمک نماید.

برای طرح شکایت توسط وکیل دعوی تهدید ، نیاز به ارائه مدارک شناسایی و مشخصات تماس شاکی و متهم می باشد. حضور وکیل در پرونده به پیشبرد سریع تر جریان پرونده و مرتفع ساختن مراحل مختلف دادگاهی کمک نموده و امکان اخذ خسارت معنوی از متهم را میسر می نماید.

در صورت نیاز به وکیل دعوی تهدید می توانید از مشاوره حقوقی وکیل کیفری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

از دیگر خدمات و وکلای گروه حقوقی پندار :

وکیل ملکی

وکیل طلاق

 

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.