عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

وکیل دعاوی مربوط به تجاوز جنسی

[تعداد: 11   میانگین:  2.8/5]

جرم تجاوز به عنف

متجاوز جنسی کسی است که با توسل به خشونت و تهدید و ضرب و جرح، شخص دیگری را به مقاربت جنسی به هر صورت وادار نمایند. تجاوز جنسی یا تجاوز به عنف، در تمام سطوح کیفری بین المللی تعریف شده است و جنبه شخصی و عمومی این جرم به حدی دارای  اهمیت است که روزانه تعداد زیادی وکیل تجاوز جنسی با پرونده های زیادی با همین موضوع سر و کار دارند. در نهایت باز هم اثبات این جرم، به دلیل جنبه حیثیتی آن بسیار سخت است و هیچ گاه آمار واقعی از تعداد مرتکبین و قربانیان جرم تجاوز به عنف وجود نداشته است.

حکم تجاوز جنسی

ماده ۸۲ قانون تعزیرات اسلامی، صراحتاً مجازات جرم زنا و تجاوز به عنف را، اعدام اعلام نموده است. قانون مجازات اسلامی، برای این جرم محدودیت سنی و موقعیتی در نظر نگرفته است و مرتکبین به جرم تجاوز جنسی با هر سن و موقعیت اجتماعی را مستحق این مجازات سنگین دانسته است. تنها موضوعی که در صدور حکم اعدام متجاوز بسیار مد نظر قرار می گیرد، اثبات عدم رضایت زن از برقراری رابطه جنسی است. این موضوع نیز باید توسط قربانی اثبات شود. بنابراین در جرم تجاوز جنسی دو موضوع باید اثبات شود، یکی وقوع تجاوز و دیگری عدم رضایت قربانی از برقراری رابطه جنسی.

اثبات جرم تجاوز به عنف توسط وکیل تجاوز جنسی

در قانون شرع و اسلام، وجود ۴ شاهد یا ۴ بار اقرار متهم نزد قاضی، برای اثبات جرم تجاوز به عنف الزامی است. اما در اغلب موارد نه تنها متجاوز به دلیل جزای سنگین جرم خود به آن اعتراف نمی کند، بلکه قربانی نیز به واسطه مسائل آبرویی و حیثیتی از پیگیری شکایت خود منصرف می شود تا نیازی به شهادت شاهدان نباشد.

در این صورت وکیل تجاوز جنسی می تواند با ارائه مستندات و ادله لازم، قاضی پرونده را قانع ساخته و از حقوق موکل خود دفاع نماید. در این صورت نیازی به حضور شاکی در دادگاه نیز نمی باشد.

از آنجایی که جرم تجاوز جنسی از جمله جرائم کیفری است، طرفین ملزم به اخذ وکیل می باشند اما موفقیت پرونده و سرعت پیگیری آن، تنها توسط وکلای خبره و باتجره پایه یک دادگستری به دست می آید.

در صورت نیاز به وکیل تجاوز جنسی ، می توانید از مشاوره وکیل کیفری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار، از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *