عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

وکیل دعاوی فروش مال غیر

جرم فروش مال غیر

فروش و انتقال مال دیگران چه با هدف سودجویی انجام شود و چه از سر ناآگاهی از قوانین مالکیت انجام شود جرم است و مجازات های سنگینی دارد. در قانون، حق مالکیت انحصاری یک ملک تنها مختص به مالک آن است. بدین معنی که فقط وی می تواند نسبت به فروش، اجاره، واگذاری و وقف مال خویش تصمیم بگیرد و اقدام نماید. جرم فروش مال غیر، علاوه بر وارد آوردن خسارات مادی بر مالک، نظم و امنیت جامعه را نیز به هم زده و باعث هرج و مرج می شود. از این رو در هر دعوی انتقال و فروش مال غیر ، مشاوران حقوقی و وکیل فروش مال غیر سعی در موفقیت پرونده به بهترین شکل دارند.

رسیدگی به دعاوی فروش مال غیر

 فروش مال غیر

فروش مال غیر

قانون، دادگاه کیفری ۲ را مرجع دارای صلاحیت رسیدگی به جرائم فروش مال غیر معرفی نموده است. در واقع دادسرای عمومی واقع در محل جرم که همان محل استقرار ملک است، تحقیقات اولیه را انجام داده و در صورت احراز جرم، پرونده توسط دادستان به دادگاه کیفری ارسال می گردد.

در دعاوی فروش و انتقال مال غیر، مالک به عنوان مدعی باید مالکیت خود را ثابت نماید. بنابراین برای طرح دعوا ابتدا باید با در دست داشتن سند مالکیت یا هر مدرک دیگری که بر مالکیت وی دلالت نماید، به دادسرا مراجعه نماید. همچنین در صورتی که مالک از معامله انجام شده مطلع شود، باید ظرف مدت یک ماه از ارسال اظهاریه مبنی بر اطلاع رسانی از مالکیت خود به خریدار جدید، به ادارات ثبت مراجعه نماید تا به عنوان شریک در جرم شناخته نشود.

وکیل فروش مال غیر


هر وکیل پایه یک دادگستری می تواند به عنوان وکیل فروش مال غیر در پرونده های از این قسم، از طرف شاکی یا متهم قبول وکالت نماید. حضور وکیل در پرونده های کلاهبرداری و فروش و انتقال مال غیر به کاهش زمان مورد نیاز برای اثبات جرم و صدور حکم قطعی دادگاه کمک نموده و نیازی به حضور موکل در مراجع قضایی نمی باشد.

در صورت نیاز به وکیل فروش مال غیر می توانید از مشاوره حقوقی وکیل کیفری مورد اطمینان خود در مؤسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *