وکیل خانواده

20 | امتیاز: 5 از 5

اهمیت خانواده

انسان در خانواده چشم به دنیا می گشاید. از این رو خانواده، اولین جامعه ای است که انسان با آن روبرو می شود. خانواده به هر شکلی که باشد می تواند بر روی شکل گیری شخصیت فرد تأثیر گذارد. پس بهتر است با ساماندهی امور خانواده، بهترین محیط برای رشد و تربیت نسل بعدی جامعه فراهم شود. در واقع می توان گفت قوانین خانواده و امور حقوقی خانواده به منظور تسهیل ساماندهی امور خانواده وضع شده است. وکیل خانواده نیز، اقدامات خود را در جهت رسیدگی هرچه بهتر به امور حقوقی خانواده انجام می دهد.

امور حقوقی خانواده شامل چه مواردی می شود؟

شرع اسلام و قوانین جمهوری اسلامی ایران، تمامی شرایط و مشکلات احتمالی از تشکیل خانواده تا از هم پاشیدن خانواده ،به هر شکلی، را پیش بینی نموده و با توجه به ویژگی ها و روحیات افراد زیر مجموعه خانواده قوانینی را وضع نموده است. مجموعه ای از این قوانین تحت عنوان قانون حمایت از خانواده تدوین شده است و پاره ای از آنها نیز در نص صریح قانون مدنی وجود دارد.

وکیل خانواده

امور حقوقی خانواده نیز مربوط به همین قوانین می شود. قوانین طلاق شامل طلاق توافقی، رجوع از طلاق، حضانت طفل پس از طلاق، قوانین مربوط به حق و حقوق زن از جمله نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت، مهریه و استرداد جهیزیه، قوانین مرتبط با اصول تمکین و نشوز، شرایط امکان ازدواج دوم و … همگی از جمله مسائل حقوقی خانواده هستند.

وضع چنین قوانینی، از احتمال تعدی و تخلف طرفین از وظایف خود کاسته و حقوق آنها را معین می کند. لازم به ذکر است قانون اجازه توافق در بسیاری از موارد فوق را به زوجین داده است و همین امر سبب تحکیم روابط زن و مرد می شود.

وکیل خانواده

در هنگام بروز اختلاف در خانواده ها، وجود وکیل خانواده به دلایل زیر می تواند مثمر ثمر باشد:

  • شخص ثالث به دور از احساسات و تعصبات حاکم بر طرفین دعوی؛
  • آشنایی با تمامی قوانین مرتبط با دعاوی امور خانواده؛
  • تجربه کافی در زمینه تمامی مشکلات و ابهامات احتمالی؛
  • تخصص کافی در زمینه مراحل و پروسه رسیدگی به پرونده حقوقی؛
  • صرف زمان، انرژی و هزینه کمتر برای جمع آوری اسناد و مدارک و اثبات واقعیت.

لذا با انتخاب وکیل خانواده مناسب در واقع به بهبود سرعت روند پیشرفت پرونده خود کمک نموده ایم و احتمال موفقیت خود را در پرونده بیشتر کرده ایم.

مؤسسه حقوقی پندار با بهره گیری از ده ها وکیل خانواده مجرب و دانا، امکان قبول وکالت امور خانواده شما عزیزان را فراهم نموده است.

اگر مطالب بالا در زمینه وکیل خانواده به شما کمک کرد و نیاز به وکیل خانواده دارید، هم اکنون با مؤسسه حقوقی پندار تماس بگیرید تا از مشاوره وکلای خبره آن بهره مند شوید.

سوالات متداول
راه آسان تر برای ارتباط با ما