عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

وکیل تنظیم قراردادهای فناوری اطلاعات

لزوم تدوین حقوق فناوری اطلاعات

قرن ۲۱، دوران طلایی شکوفایی و پیشرفت اطلاعات و ارتباطات می باشد. در واقع می توان ادعا کرد، شروع شکل گیری و جمع آوری بانک اطلاعاتی از همین عصر بوده است. نقش بسیار مهم و مؤثر داده ها و اطلاعات در دنیای امروز، سبب پیدایش و شکل گیری فناوری اطلاعات شده است. فناوری اطلاعات یا Information Technology علمی است که موضوع اصلی آن، شیوه جمع آوری، پردازش، نگهداری و انتقال اطلاعات می باشد. از این رو تنظیم حقوق فناوری اطلاعات، پیش نیاز حمایت از اطلاعات و داده ها می باشد که با تدوین این حقوق، بستری امن برای انعقاد قراردادهای فناوری اطلاعات فراهم شده است. همین امر است که تهیه جدیدترین و منطقی ترین قوانین حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات را به یکی از اصلی ترین اهداف سیاست گذاری دولت در سال های اخیر بدل نموده است.

دانلود نمونه قراردادهای فناوری اطلاعات

امور حقوقی مرتبط با حقوق فناوری اطلاعات

به طور کلی امور حقوقی IT که باید در قراردادهای فناوری اطلاعات مد نظر قرار گرفته شود به ۵ دسته تقسیم می شود:

  • معاملات تکنولوژی و تجهیزات کامپیوتریقراردادهای فناوری اطلاعات
  • تجارت الکترونیک
  • جرائم رایانه ای و اینترنتی
  • حمایت از حقوق مالکیت فکری – معنوی در فضای مجازی
  • حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی اشخاص در محیط مجازی

قراردادهای فناوری اطلاعات

امروزه، سهم بالایی از قراردادهای فی مابین شرکت های مختلف با یکدیگر، به قراردادهای فناوری اطلاعات تعلق می گیرد. موضوع این قراردادها می تواند امور مختلفی چون طراحی سایت، بهینه سازی سایت، تجارت الکترونیک، تبلیغات اینترنتی، تولید نرم افزارها و برنامه های اختصاصی و … باشد. بخش اعظم این قراردادها به مسائل فنی مربوط می شود. بنابراین عدم آشنایی و عدم دقت به نکات فنی مندرج در قرارداد می تواند باعث به وجود آمدن عواقب جبران ناپذیری شود.

وکیل تنظیم قراردادهای فناوری اطلاعات (IT)

از دیگر مواردی که به موفقیت قراردادهای فناوری اطلاعات کمک می کند، اطلاع و اشراف کامل بر تنظیم قراردادهای کاری می باشد. اطلاع از مسائل حقوقی مورد نظر در قراردادهای کاری، از بروز اختلافات و ابهام در تفسیر قرارداد جلوگیری می کند. به همین منظور بهتر است برای تنظیم قراردادها در موضوعات مرتبط با تکنولوژی اطلاعات از وکیل قراردادها بهره بگیرید.

در صورت نیاز به وکیل تنظیم قراردادهای فناوری اطلاعات (IT)، می توانید از راهنمایی وکیل حقوقی مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار، با ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *