عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

وظایف مدیران در قرارداد سرمایه گذاری چیست؟

وظایف مدیران در قرارداد سرمایه گذاری چیست؟

موضوع قرارداد های سرمایه گذاری در هر زمینه ای که باشد ، اعم از صادرات یا واردات و ساخت و ساز یا هر فعالیت سود آور دیگر ، به مدیرانی نیازمند خواهد بود که با هوش اقتصادی و تجربیات خود بتوانند امر سود آوری مورد نظر را تحقق ببخشند و با اختیارات خود اهدافی را که بر اساس آن امر مشارکت شکل گرفته به ظهور برسانند ، و باید دید وظیفه مدیران در قرارداد سرمایه گذاری به چه نحوی باید باشد.

مدیران در قرارداد سرمایه گذاری چه مسئولیت هایی دارند؟

در رابطه با مدیران در قرارداد سرمایه گذاری می توان عنوان نمود که تعدادی از شرکا یا آن دسته از شرکا که نصف سرمایه شراکت متعلق به آنهاست ، می توانند ۵ نفر از شرکا را به عنوان مدیران شراکت انتخاب کنند و از میان این ۵ نفر ، یک نفر به عنوان مدیر اجرایی شرکت انتخاب می شود ، وظیفه اصلی این مدیران این است که بر نوع و نحوه سرمایه گذاری های شرکت ، مدیریت و نظارت کافی داشته باشند و امور جاری شرکت را مدیریت کنند.

این مدیران تا زمان انحلال شرکت بر سمت خود پا برجا میمانند ، مگر اینکه شرکایی که قسمت اعظم سرمایه مشارکت متعلق به آنهاست ، درخواست عزل یکی یا همه آنها را داشته باشند که عزل آنها و انتخاب مدیران جدید باز با تصمیم همین شرکا خواهد بود .

هر مدیری که عزل شود باید گزارش کارهای انجام شده را به مدیر بعدی تحویل دهد و اگر تحویل ندهد در صورت بروز خسارت ، خسارت به عهده او گذاشته می شود و مقدار خسارت از سرمایه و سود او  در مشارکت کم خواهد شد ، البته خود مدیر هم می تواند از سمت خود ، استعفا دهد و شرکا دو ماه فرصت دارند ، پس از درخواست استعفا مدیری را به جای وی منصوب دارند.

و سپس با انجام جلسات با شرکا در مورد قبول یا رد سرمایه گذاری تصمیم گیری کنند.

ویژگی های مدیران قراردادهای سرمایه گذاری

تخصص مدیران در سرمایه گذاری میتواند کمک شایانی به موفقیت سرمایه گذاری کند و مدیران باید هر دو ماه یکبار برای بررسی موضوعات جلسه تشکیل دهند و و صورت جلسات را بایگانی و تصمیمات درست را اتخاذ کنند.

اگر مدیران دلسوز و امین باشند و در سرمایه گذاری ها و استخدام کارکنان مقررات را رعایت کنند و مصلحت شرکت را در نظر بگیرند ، هیچ مشکلی در روند اجرای قراردادها ایجاد نخواهد گردید.

تمام امور مربوط به شرکت مثل استخدام ها و پرداخت حقوق کارمندان و نظارتها و پاسخگویی به طرفین قراردادها از وظایف مدیر اجرایی میباشد و او میتواند در صورت لزوم از کمک مشاوران در امر تصمیم گیری و عقد قراردادها کمک بگیرد .

در صورت بروز مشکل در زمینه تنظیم قرارداد سرمایه گذاری می توانید از مشاوره حقوقی وکیل تنظیم قراردادها مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *