عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

نکات قابل توجه در قرارداد پیمان انفرادی چیست؟

نکات قابل توجه در قرارداد پیمان انفرادی چیست؟

در روند اجرای پروژه های عمرانی و تولیدی و زیر ساختی ممکن است به علت حجم بالای کار ممکن است واحده های مدیریتی یا ساخت و یا تلفیقی از آنها توسط کارفرما  طبق قراردادی به پیمانکار دیگری واگذار گردد اما نکات قابل توجه در قرارداد پیمان انفرادی چیست.

قرارداد پیمان انفرادی 

در رابطه با قرارداد پیمان انفرادی می توان عنوان نمود که در اجرای هر پروژه ای ممکن است برخی واحدهای اجرایی حذف یا ترکیب گردند و طبق قراردادی پیمانی به افرادی تحت عنوان پیمانکار تحویل داده شوند.

در قرارداد پیمان انفرادی معمولا مدیریت پروژه با کارفرما می باشد و پیمانکار نقش عامل کارفرما را در پروژه ایفا می کند .

در پروژه های عمرانی و غیره به دلیل گسترده بودن کار و هزینه های بالای کار و اهمیت زمان برای کارفرما جهت تحویل به موقع پروژه و نیاز به دقت بالا در اجرای مراحل مختلف کار و دخیل بودن عوامل زیادی در پیشرفت پروژه کارفرما لازم می بیند تا مراحلی از انجام پروژه را به دیگری واگذار کند .

معمولا عقد قرارداد بین کارفرما و پیمانکار بعد از انجام مناقصه و برنده شدن پیمانکار در مناقصه انجام می گیرد و قسمتی از پروژه به پیمانکار به شرط سهمی از در آمد پروژه واگذار می گردد.

هر قرارداد پیمانی انفرادی قراردادی مستقل شناخته می شود و کارفرما و پیمانکار باید تعهدات خود را نسبت به همدیگر مشخص و میزان سهم پیمانکار از انجام پروژه مشخص گردد و در مقابل پیمانکار نیز با انجام دادن به موقع و درست تعهدات خود حسن نیت خود را به کارفرما ثابت نماید.

تعهدات و انتطارات پیمانکار در قراردادهای پیمانکاری انفرادی

در عقد قراردادهای پیمانی انفرادی علاوه بر تعهدات تجربیات پیمانکار نیز نقش مهمی در روند اجرای قرارداد خواهد داشت و همچنین زمینه های تخصصی وی در انجام روند پروژه تاثیر فراوانی به دنبال خواهد داشت.

قراردادهای پیمان انفرادی مانند هر قرارداد دیگری تبعات حقوقی برای منعقد کنندگان قرارداد در بر خواهد داشت و به علت حجم بالای هزینه ها در این قراردادها و مبالغ دریافتی باید با مشاوره حقوقی و تحت نظارت یک وکیل متخصص در زمینه تنظیم این نوع قراردادها منعقد گردد.

در قراردادهای پیمانی انفرادی کارفرما به عنوان مالک کار و پیمانکار به عنوان مجری طرح می باشد و پیمانکار باید در انجام طرح منفعت کارفرما را در نظر داشته و از هزینه های طرح تا جای ممکن کاهش دهد و در مدت تعیین شده طرح را به پایان برساند ، نظارت بر این نوع قراردادها به عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می باشد و این سازمان  از طریق تعیین قیمتهای پایه قراردادها و ارسال بخشنامه ها و مصوبه ها بر اجرای قراردادها نظارت می نماید.

در صورت بروز مشکل در زمینه تنظیم قرارداد می توانید از مشاوره حقوقی وکیل تنظیم قراردادها مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *