عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

نحوه تنظیم قرارداد پژوهشی چگونه است؟

نحوه تنظیم قرارداد پژوهشی چگونه است؟

تنظیم قراردادهای تخصصی در تمام مراحل تنظیم و پیش نویس تا شرایط انجام آنها نیازمند تحقیقات زیادی در زمینه مورد نظر می باشد اما نحوه تنظیم قرارداد پژوهشی چگونه است.

تنظیم قرارداد پژوهشی

در رابطه با تنظیم قرارداد پژوهشی می توان عنوان نمود که تنظیم قراردادهای تخصصی مانند پژوهش در زمینه های مختلف علمی باید توسط کارشناسان یا کسانی صورت گیرد که سوابق مناسبی در این زمینه ها دارند و عقد قرارداد باید در حوزه اختصاصی این کارشناسان انجام گیرد.

عقد قراردادهای پژوهشی ممکن است در زمینه های دفاعی ، علمی ، تولیدات داخلی و دیگر موارد در هر کشوری انجام گیرد و هدف از این کار کاهش هزینه ها و رفع مشکلات بر سر راه این موارد باشد ، سوابق هر گروه پژوهشی می تواند قدرت و توان آنها را در ارائه خدمات به طرف مقابل اعلام دارد و باعث گردد تا در عقد قرارداد اختیارات بیشتری به گروه پژوهشی داده شود البته در این قراردادها بودجه مشخصی در اختیار گروه ها قرار داده می شود تا هزینه های پژوهش تامین گردد.

در عقد قرارداد پژوهشی باید اولویتهای تحقیق مشخص شده باشد و هدف از پژوهش روشن گردد و چارچوب تحقیقات و روش ها و نیازمندیهای پژوهش تعیین گردد.

همچنین مدیریت و کنترل پژوهش توسط طرفین قرارداد تعیین گردد تا مشکلی از این را متوجه پژوهش نباشد.

هر شرکت و سازمان پژوهشی با توجه به سوابق و رزومه کاری خود در کارهای پژوهشی به همکاری دعوت می گردد و این همکاری باید در تخصص و حرفه سازمان و شرکت باشد.

نکات مورد توجه در عقد قراردادهای پژوهشی

در پیش برد اهداف تحقیقاتی پژوهش در عقد قراردادها دانشگاه ها و دانشجویان با استعداد و اساتید مجرب می توانند بسیار مرجع مناسبی برای همکاری با شرکتها و سازمانهای پژوهشی باشند.

قدرت مدیریت هر مدیر پژوهشی در عقد قرارداد و تعیین تمام احتمالات و فرضیه ها توسط وی و برآورد دقیق هزینه ها می تواند در به نتیجه رسیدن اهداف پژوهش کمک شایانی داشته باشد.

در عقد قرارداد پژوهشی تجربه و تخصص و همچنین مدیریت مناسب و سوابق پژوهشی نوعی اعتماد دو طرفه را ایجاد می کند و نه تنها قرارداد پژوهشی بلکه هر قراردادی طبق قانون نباید به گونه ای عقد گردد که منافع یکی از طرفین در آن نادیده گرفته شود.

عقد هر قرارداد باید به صورتی باشد که مفاد قرارداد از نظر حقوقی مشکلی نداشته باشد همچنین شروط قرارداد با مفاد اصلی قرارداد در تضاد نباشد بلکه در راستای اهداف قرارداد تنظیم شده باشد .

در صورت بروز مشکل در زمینه تنظیم قراردادهای تحقیق و توسعه می توانید از مشاوره حقوقی وکیل تنظیم قراردادها مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *