عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

موارد توافق طلاق در طلاق توافقی چیست؟

موارد توافق طلاق در طلاق توافقی

طلاق توافقی، نوعی از طلاق است که زوجین در آن، در مورد جزئیات طلاق به توافق می رسند. موارد توافق طلاق در طلاق توافقی می تواند شامل اصل رضایت طرفین از طلاق، میزان مهریه پرداختی و وصول با بذل مهریه، حضانت فرزند، ملاقات طفل بعد از طلاق، استرداد جهیزیه و … باشد. طلاق توافقی را می توان سریع ترین و آسان ترین روش طلاق از میان انواع طلاق نام برد. دلایل قانونی برای طلاق توافقی مورد نیاز نیست. صرف عدم سازش زن و مرد با یکدیگر می تواند دلیل قابل قبول برای تأیید دادخواست طلاق توافقی از سوی دادگاه باشد. تنها باید در ارائه دادخواست موارد توافق طلاق به جزئیات ذکر شود.

شیوه اقدام برای طلاق توافقی

موارد توافق طلاق

زوجین می توانند برای ارائه دادخواست طلاق توافقی با در دست داشتن مدارک شناسایی و عقدنامه خود به دادگاه مراجعه نمایند. تمامی موارد توافق طلاق باید در دادخواست ذکر شود. پس از آن، رویه معمول دادگاه طی شده و دادگاه می تواند به زوجین پیشنهاد معرفی داور و مصالحه را دهد. در صورتی که داوران نیز رأی به عدم سازش زوجین دادند، دادگاه گواهی عدم امکان سازش را صادر می نماید. در نتیجه زوجین می توانند ضمن ارائه گواهی به دفترخانه ازدواج و طلاق، از دفترخانه تقاضای جاری نمودن صیغه طلاق و ثبت طلاق را داشته باشند.

اعتبار گواهی عدم امکان سازش

اعتبار هر گواهی عدم امکان سازش، ۳ ماه می باشد. بدین معنی که اگر زوجین ظرف مدت ۳ ماه به دفترخانه برای ثبت طلاق مراجعه ننمایند، پس از آن امکان استفاده از همان گواهی برای جاری ساختن صیغه طلاق وجود ندارد. در مورد ایجاد صلح بین زوجین، به شوراهای حل اختلاف نیز اجازه دخالت داده شده است. زوجین می توانند حتی در صورت توافق قبلی در مورد طلاق، در صورت تمایل به جلسات مصالحه مراجعه نموده و فرصت دوباره برای سازش را به خود دهند.

در صورت بروز مشکل در زمینه طلاق توافقی، می توانید از مشاوره های وکیل خانواده مورد اطمینان خود در گروه وکالت حقوقی امور خانواده مؤسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *