عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

مزایای اخذ گواهی انحصار وراثت توسط وکیل چیست؟

[تعداد: 2   میانگین:  4/5]

مزایای اخذ گواهی انحصار وراثت توسط وکیل چیست؟

با وجود قوانین مشخص در رابطه با نحوی تقسیم ارث میان وراث ، در برخی موارد ، میان وراث یک متوفی بر سر مسئله میزان سهم الارث هر یک از ورثه اختلافات شدیدی ایجاد می شود ، با انحصار وراثت که بر اساس آن تعداد وراث و سهم الارث هر یک از آنها به صورت قانونی مشخص می شود ، می توان تا حدود زیادی از درگیری های خانوادگی مرتبط با تقسیم ارث جلوگیری کرد با این حال جهت صدور گواهی انحصار وراثت ممکن است موانعی وجود داشته باشد که در این راستا ، اختیار نمودن وکیل جهت صدور چنین گواهی بسیار کمک کننده خواهد بود ، از این رو در این مقاله به بررسی مزایای دریافت گواهی انحصار وراثت توسط وکیل پرداخته شده است .

انحصار وراثت توسط وکیل ارث

در رابطه با مزایای دریافت گواهی انحصار وراثت توسط وکیل می توان گفت که علاوه بر هر یک از وراث متوفی ، وصی متوفی و طلبکاران وی نیز می توانند ، تقاضای صدور گواهی انحصار وراثت را داشته باشند ، هر یک از این افراد با وکالت دادن به وکیل می توانند ، از طریق اختیارات وکیل ، به دریافت گواهی انحصار وراثت اقدام نمایند .

دریافت فرم انحصار وراثت از شورای حل اختلاف و تکمیل اطلاعات آن ، تهیه ی مدارک مورد نیاز از تمامی وراث، صورت برداری از کلیه اموال منقول و غیرمنقول متوفی ، انتشار آگهی در روزنامه ، تقدیم دادخواست انحصار وراثت و …. از جمله اقدامات وکیل جهت دریافت گواهی انحصار وراثت برای وراث می باشد .

مزایای دریافت گواهی انحصار وراثت توسط وکیل عبارتند از

  • با دریافت گواهی انحصار وراثت توسط وکیل و مشخص شدن سهم الارث هر یک از وراث ، خود این وکیل به راحتی می تواند ، نسبت به فروش سهم به دیگر وراث اقدام نماید .
  • وکیل می تواند در راستای معرفی اموال ، اموالی را هنوز وجود آنها مشخص نشده ، معرفی نماید .
  • با حضور وکیل در دادگاه ، دیگر به حضور یکایک وراث در دادگاه نیازی نخواهد بود .
  • مدت زمانی که وکیل جهت دریافت گواهی انحصار وراثت صرف می کند ، بسیار کمتر از زمانی است که هر یک از وراث اقدام می کنند .
  • اقدام وکیل جهت دریافت گواهی انحصار وراثت باعث می گردد که سهم هر یک از وراث به مقدار دقیق مشخص شود .
  • به دلیل مهارت و تجربه ی وکیل در دعاوی مربوط به انحصار وراثت و اشراف بر موارد قانونی، سرعت رسیدگی به مسائل مربوط به انحصار وراثت بیشتر خواهد بود ، در نتیجه تقسیم ارث با هزینه و زمان کمتری به پایان خواهد رسید .

در صورت بروز مشکل در زمینه انحصار وراثت می توانید از مشاوره حقوقی وکیل ارث مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *