عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

مجازات جرم رابطه نامشروع چیست؟

مجازات جرم رابطه نامشروع چیست؟

امر ازدواج راه شرعی و قانونی رفع امیال جنسی است که آثار و برکات بسیاری را برای زن و مرد ایجاد خواهد کرد ، آرامش و امنیتی که در ازدواج وجود دارد در هیچ رابطه ی دیگری وجود ندارد اما متاسفانه برخی افراد به دلایل مختلفی از جمله عدم خویشتن داری و تربیت صحیح به دنبال روش های نادرست و گناه آلودی چون زنا و رابطه  نامشروع جهت رفع امیال جنسی خود هستند ، در این مقاله جهت معرفی مجازات جرم رابطه نامشروع ابتدا باید رابطه ی نامشروع را به طور دقیق تعریف نمود .

رابطه نامشروع

رابطه نامشروع با زنا متفاوت می باشد ، در عمل زنا رابطه زن و مرد محدود به روابط عادی بین زن و مرد محدود نیست و در آن رابطه جنسی برقرار می گردد ، به گونه ای که عمل دخول به مقدار ختنه گاه در مهبل یا مقعد زن انجام می شود ، رابطه نامشروع از جمله جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی است که طبق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی این گونه تعریف شده است :

هر گاه زن و مردی که میان آنان رابطه زوجیت وجود ندارد ، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند ، به این عمل آنها رابطه  نامشروع گفته می شود  .

مجازات جرم رابطه نامشروع

با توجه به تعریف رابطه نامشروع بر طبق  ماده ی ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی ، مجازات رابطه نامشروع برای زن و مرد ، هر کدام ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود که گاهی با توجه به نظر قاضی جهت تکمیل مجازات ، تبعید نیز در نظر گرفته می شود .

چای خوردن ، قدم زدن در پارک ، نشستن در ماشین و صحبت کردن ، به کافی شاپ رفتن نیز می تواند از جمله موارد رابطه نامشروع باشد .

در رابطه با جلوگیری از ترویج رابطه ی نامشروع می توان گفت که کمبود قاضی جهت رسیدگی به جرائم منافی عفت ، نشانه افزایش رابطه نامشروع است ، از آنجا که برخورد فیزیکی خشک ،خشن و قانونی پاسخگوی مسائل مربوط به رابطه نامشروع نیست لذا باید در جامعه با کمک اخلاقیات و فرهنگ اسلامی به رفع چنین جرایمی اقدام نمود .

ازدواج آسان ، تربیت صحیح فرزندان ، توجه به همسر ، ایجاد محیطی امن و مملو از آرامش و آسایش در خانواده ، حفظ کرامت و شان پدر و مادر ، توجه به نیاز فرزندان در سنین بلوغ ، رفع مشکلات روحی و جسمی نوجوانان و جوانان ، ایجاد ارتباط صمیمانه میان والدین و فرزندان و …  می تواند از بروز معضلاتی دامن گیری چون روابط نامشروع جلوگیری به عمل آورد .

در صورت بروز مشکل در زمینه جرم رابطه نامشروع می توانید از مشاوره وکیل کیفری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *