عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

مجازات اغفال دختران چیست؟

مجازات اغفال دختران چیست؟

بسیاری از دختران به دلیل وجود حساسیت های عاطفی و روحی در هر سن و سالی به راحتی توسط افراد سودجو مورد تعرض و کلاهبرداری قرار می گیرند به گونه ای که در این میان ممکن است دختران جوان مورد اخاذی ، فریب ، تجاوز جنسی و …. قرار گیرند ، بیشترین مورد اغفال دختران مربوط به فریب کاری در امر ازدواج است که به دلیل لطافت روحی دختران معمولا به وعده های واهی و توخالی جهت ازدواج فریب خورده و مورد اغفال افراد سودجو قرار می گیرند ،  لذا در این نوشتار مسئله  مجازات اغفال دختران مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

مجازات اغفال دختران

جهت بازدارندگی و جلوگیری از وقوع جرائم متعدد علیه دختران ،در قوانین و مجازات اسلامی همواره با توجه به درجه و نوع جرم صورت گرفته ، مجازات متناسبی برای مجرم در نظر گرفته شده است که در شدیدترین حالت که به موجب اغفال دختران ، تجاوز جنسی صورت می پذیرد ، مجازات اعدام لحاظ خواهد شد ، از این رو بر اساس ، تبصره ی دوم ، ماده ۲۴۴ قانون مجازات اسلامی ، هر گاه فردی با زنی در حال بی هوشی ، خواب یا مستی که راضی نباشد ، زنا کند ، در حکم زنای به عنف خواهد بود.

از سوی دیگر زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق تهدید و ترساندن زن نیز اگرچه سبب تسلیم وی گردد ، در حکم زنای به عنف خواهد بود و در نتیجه مجازات آن همان حکم اعدام است ، با توجه به تبصره ی دوم ۲۴۴ ، راضی نبودن از شروط تحقق جرم تجاوز است لذا ساده لوحی دختران در اغفال و فریب خوردن و در نتیجه برقراری ارتباط جنسی ، جهت اثبات جرم تجاوز جایی ندارد .

انواع مجازات اغفال دختران

از آنجا که اغفال دختران به بهانه ازدواج و دادن وعده های طولانی مدت در برخی موارد موجب کلاهبرداری و سوء استفاده های مالی از آنان می گردد ، دو نوع مجازات برای آن در نظر گرفته خواهد شد ، به موجب ماده ۱ قوانین مجازات اسلامی ، مجازات اصلی برای این نوع از اغفال دختران ، یک تا هفت سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که از دختر گرفته شده ، خواهد بود و مجازات تبعی و تکمیلی برای فرد اغفال کننده برای چنین نوعی از اغفال دختران ، محرومیت از استخدام و بسیاری از محرومیت های دیگر خواهد بود که با توجه به رای دادگاه تعیین خواهند شد .

مجازات اغفال دختران با توجه به اینکه موجب بروز کدام یک از جرائم پیش بینی شده در قوانین مجازات اسلامی شده است ، تعیین خواهد شد ، اما از آنجا که اثبات هر گونه جرمی با توجه به مدارک ، مستندات و شواهد لازمه صورت می پذیرد ، از این رو اثبات هر گونه ادعایی از سوی دختران مبنی بر فریب و اغفال ، به راحتی امکان پذیر نخواهد بود .

نکته مهم

نکته ای که در منظر اغفال دختران ، مورد توجه است ، این است که بهتر است دختران با دیدی آگاهانه و با شناخت معضلات و آسیب های جبران ناپذیر ناشی از اغفال ، از بروز جرائم و حوادث ناگوار جلوگیری کنند لذا حساسیت های روحی و عاطفی دختران نباید دست مایه سوء استفاده های ، عاطفی ، مالی و جنسی افراد مجرم و کلاهبردار گردد .

در صورت بروز مشکل در زمینه جرم رابطه نامشروع می توانید از مشاوره وکیل کیفری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *