عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

قراردادهای خدمات مشاوره

[تعداد: 4    میانگین: 3/5]

دستورالعمل تنظیم قراردادهای خدمات مشاوره

دستورالعمل موافقت نامه و شرایط عمومی قراردادهای خدمات مشاوره ای پژوهشی، با توجه به ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه در سال ۱۳۷۹ منتشر شد. این دستورالعمل در واقع پیوست آیین نامه استانداردهای اجرایی طرح های عمرانی است. قانون, رعایت مفاد این دستورالعمل را برای تمامی دستگاه های اجرایی، مهندسین مشاور و سایر دست اندرکاران جزئی و کلی طرح ها و پروژه های عمرانی الزامی دانسته است. دستورالعمل ذکر شده، در ۳۳ ماده تنظیم شده است و تمامی موارد از جزئیات عقد قرارداد، تعریف طرفین قرارداد و مسئولیت های آنها، ضمانت های اجرایی، شرایط فسخ قرارداد، قوانین حاکم بر قرارداد و … را شامل شده است.

دانلود نمونه قرارداد خدمات مشاوره پژوهشی

وظایف مشاور در قراردادهای خدمات مشاوره چیست؟

دستورالعمل موافقت نامه و شرایط عمومی همسان تمامی افرادی را که طبق قرارداد به صورت دائم یا موقت و با بودجه مشاور به انجام خدمات تحت دستور او می پردازند، کارکنان مشاور می نامد و مسئولیت آنها را بر عهده مشاور نهاده است. از همین رو علاوه بر اینکه مشاور را موظف به شناسایی و بررسی کارکنان مشاوره در زمینه پژوهشی نموده است، وی را ملزم به ارائه لیست همکاران پژوهشی به همراه رزومه کاری و حرفه ای به کارفرما نموده است. تغییر این افراد نیز باید با نظر کارفرما انجام پذیرد.

از سوی دیگر، کارفرما نیز نمی تواند از کارکنان شاغل مشاور برای بررسی کیفیت و کمیت انجام تعهدات موضوع قرارداد استفاده نماید.

قراردادهای خدمات مشاوره

مشاور برای چه فعالیت هایی نیاز به تأیید کارفرما دارد؟

مشاوره

در حین انجام کار ممکن است مواردی پیش آید که به موجب آن، مشاور مجبور باشد برای تعیین شیوه ادامه فعالیت خود جلساتی را برگزار نماید. در این جلسات تصمیماتی اساسی به منظور تعیین مسیر آتی پروژه به صورت موقت اخذ می شود. این تصمیمات باید در قالب یک گزارش توجیهی برای کارفرما ارسال شود و کارفرما نیز موظف است ظرف مدت ۱۵ روز اقدام به تشکیل جلسه نموده و تصمیمات خود را به مشاور ابلاغ نماید. اگر کارفرما از مهلت مقرر خود تعدی نماید، مشاور می تواند شخصاً تصمیم گیری نموده و نتیجه نهایی را به کارفرما اعلام نماید.

مالکیت نتایج حاصل از پژوهش

حاصل هریک از قراردادهای خدمات مشاوره ، نتایج و مدارک و گزارش هایی است که مالکیت آنها معتلق به کارفرما می باشد. البته مشاور نیز می تواند با توافق کارفرما، یک نسخه از مدارک و گزارشات را نزد خود داشته باشد. همچنین مشاور حق انتشار مقالات استخراج شده از نتایج کار را در نشریات و سمینارهای علمی داخلی و خارجی دارد.

دستورالعمل تنظیم موافقتنامه و شرایط عمومی و پیوست های قراردادهای خدمات مشاوره پژوهشی را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

در صورت نیاز به وکیل تنظیم قراردادهای خدمات مشاوره می توانید از مشاوره وکیل حقوقی مورد اطمینان خود در مؤسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *