عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

حکم رابطه نامشروع با دختره باکره چیست؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 50 میانگین: 2.7]

حکم رابطه نامشروع با دختره باکره چیست؟

ارتباط جنسی بین دخترو پسر قبل از ازدواج حرام است مثل هرگونه صحبت های عاشقانه و لمس کردن و یا نوازش طرفین اما از همه اینها بدتر رابطه نامشروع با دختر باکره است که حکم زنا میگیرد و از نظر قرآن داشتن رابطه و عمل زناشویی و دخول قبل از ازدواج حال چه به صورت دائم و یا موقت گناه است.

برای مجازات و پیگیری رابطه نامشروع با دختره باکره نیازی به وجود شاکی خصوصی نمی باشد و خود مراجع قضایی با بررسی شواهد و مدارک به درستی آن پی میبرند.

تعیین ارش البکاره (دیه ازاله بکارت) برای دخترانی تعیین میشود که مورد تجاوز قرار گرفته اند  و یا اینکه به خواست و تمایل خود اقدام به انجام این کار کرده اند که تعیین ارش البکاره بر عهده دستگاه های قضایی می باشد.

مجازاتی که برای رابطه نامشروع با دختر باکره عنوان شده

مجازاتی که برای تجاوز به عنف در نظر گرفته شده است اعدام است و اگربه خواست و رضایت دختری که به سن بلوغ رسیده رابطه انجام شده باشد طرفین حکم زنا خواهند گرفت اما اگر زنا در هر صورت ثابت نشود شخص مرتکب رابطه نامشروع شده و مجازات رابطه نامشروع با دختر باکره اعدام است.

باید توجه داشت که اگر شخصی پرده بکارت خود را از دست داده باشد و مدت خیلی زیادی از این موضوع گذشته باشد اثبات اینکه چه کسی پرده بکارت وی را پاره کرده و زمان آن کی بوده توسط پزشکی قانونی امکان پذیر نخواهد بود.

پس در صورتی که دختر مدت زیادی را از دست داده باشد و به پزشک قانونی مراجعه نکرده باشد باید حتما شاهد و یا دلیلی قانع کننده  و یا سند و مدرکی را داشته باشد

در صورتی که ثابت شود که هم دختر و هم پسر برای داشتن رابطه راضی بوده اند و این موضوع برای دادگاه ثابت شود در این صورت زنا محسوب شده و هر دو مسلمان مجازات خواهند شد.

رابطه داشتن با دختر باکره نه تنها مشکل را حل نمیکند بلکه روابطی که بر پایه و اساس شهوت و احساسات باشد پس از مدتی دچار هزاران مشکل خواهند شد و در نهایت به جدایی منجر میشود.

در صورتی که پسر بهانه داشته باشد برای ازدواج و به نحوی دختر را فریب دهد و با او رابطه داشته باشد زنا صورت گرفته و جرمی که مرتکب میشود مجازاتش علاوه بر حد مجازات تعزیری نیز خواهد داشت و حاکم شرع در صورتی که پسر با دختر ازدواج کند حکم تعزیری شخص را می بخشد.

در صورت بروز مشکل در زمینه جرم رابطه نامشروع می توانید از مشاوره وکیل کیفری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.