عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

ثبت برند در خارج از کشور تابع چه قانونی است؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ثبت برند در خارج از کشور

به منظور قبول درخواست ثبت برند در خارج از ایران به صورت بین المللی ، ابتدا باید آن برند در داخل کشور توسط اداره ی مالکیت صنعتی به ثبت رسیده باشد ، از این رو ثبت داخلی برند یا همان علامت تجاری پیش نیاز ثبت بین المللی یا خارج از کشور می باشد .

پس از ثبت داخلی برند ، جهت درخواست ثبت بین المللی در دیگر کشورهای خارج از کشور ، باید تنها از طریق اداره ی مالکیت صنعتی اقدام نمود ؛ لذا در ابتدا باید فرم اظهارنامه ی برند که شامل جزئیات و مشخصات برند ، لیست کالاها و خدمات مرتبط طبق دسته بندی بین المللی علائم تجاری می باشد را تکمیل نمود .

اکثر کشورهای جهان ، علائم تجاری را ثبت کرده و مورد حمایت قرار می دهند .

ثبت برند تحت قوانین پروتکل مادرید

سازمان جهانی مالکیت معنوی ( WIPO ) ، با طراحی سیستمی جهت ثبت بین المللی علائم تجاری تحت موافقتنامه و پروتکلی به نام مادرید ، از ثبت علائم تجاری به صورت جداگانه در هر یک از سازمان های ملی یا منطقه ای جلوگیری کرده است .

اشخاصی که یک کشور طرف قرارداد آنها است و به معاهده های ی پروتکل یا موافقتنامه ی مادرید مرتبط هستند ، با ثبت یا درخواست ثبت علامت تجاری خود در اداره ی ثبت علائم تجاری آن کشور از مزیت های ثبت بین المللی متاثر در همه یا برخی کشورهای عضو سیستم مادرید ، بهره مند خواهند شد .

بر اساس قوانین ثبت بین المللی علائم تجاری سیستم مادرید که از طریق دفتر بین المللی وایپو اداره می شود ، علامت تجاری با توجه به مقررات داخلی هر کشور مورد بررسی قرار گرفته و پس از ثبت داخلی ، وارد مرحله ی ثبت بین المللی می گردد .

در سیستم بین المللی مادرید ، به صورت ساده ، ارزان و موثر و با ارسال تقاضانامه بین المللی به زبان فرانسه ، اسپانیولی یا انگلیسی تامین حمایت از علامت تجاری یا خدماتی در کشورهای مورد درخواست فرم اظهارنامه با پرداخت یک تعرفه به فرانک سوئیس مسیر خواهد بود .

ثبت برند در خارج از کشور تحت پروتکل مادرید

کشورهای عضو سیستم مادرید ۸۶ کشور هستند که ایران نیز عضو این سیستم بوده و در صورت ثبت بین المللی برند در خارج از کشور توسط هر شخصی ، می توان کلیه کشورهای سیستم یا برخی از آنها را جهت حمایت از برند مورد نظر در فرم درخواست وارد نمود .

در صورت نیاز به ثبت برند می توانید با مشاوران مورد اطمینان خود در گروه وکالت امور ثبتی موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی، ارتباط حاصل نمایید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *