عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

تنظیم قرارداد مشاوره حقوقی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

تنظیم قرارداد مشاوره حقوقی

هر عقد قراردادی باید رابطه امنی برای طرفین قرارداد ایجاد کند و چون در تنظیم قراردادها نکات حقوقی فراوانی وجود دارد که طرفین قرارداد باید به آن آگاه باشند تنظیم و اصلاح آنها باید توسط یک مشاور یا وکیل انجام گیرد اما  نحوه تنظیم قرارداد مشاوره حقوقی چگونه است.

قرارداد مشاوره حقوقی 

در رابطه با قرارداد مشاوره حقوقی می توان عنوان نمود که انواع قراردادهای مختلف مربوط به شرکتها و کارهای تجاری و اقتصادی قوانینی دارند که باید در عقد آنها رعایت شوند و اگر این نکات واجب در عقد لحاظ نگردند ضررهای جبران ناپذیری برای طرفین قرارداد خواهند داشت بنابراین در اینجا لزوم استفاده از یک مشاور حقوقی در تنظیم قرارداد همواره وجود دارد.

تنظیم قرارداد مشاوره عموما بین وکیل و مشاور حقوقی و صاحب تجارت و اقتصاد عقد می گردد و هم مربوط به رعایت نکات قبل و حین عقد قرارداد و بعد از عقد می باشد ‌و مشاور باید بر تمام ارکان قرارداد و متن و الفاظ و قوانین حاکم بر قرارداد تسلط کامل داشته باشد.

مشاور حقوقی و وکیل تنظیم کننده قرارداد باید عنوان و قالب قرارداد و رابطه حقوقی طرفین را برای آنها تعیین کند و مبالغ ، زمان تحویل و شروط عقد را به طور حرفه ای تنظیم و در قرارداد نظم نوشتاری را رعایت کند.

در قرارداد مشاوره حقوقی کارفرما به علت تسلط نداشتن به موارد قانونی و همچنین مشغله کاری مشاور حقوقی را وکیل خود در عقد قراردادها می نماید و با مبلغی که مورد توافق طرفین قرار می گیرد از وی می خواهد که بر تمام ارکان قرارداد نظارت داشته باشد.

تعهدات مشاور حقوقی در قراردادهای خدمات مشاوره

مشاور حقوقی باید تمام خسارات و مسئولیتها و اختیارات فسخ و ضمانت ها و شروط عقد را در قرارداد پیش بینی کند و همچنین هر مورد حقوقی مربوط به کارفرما اعم از چکها و سفته ها را نیز مدیریت نماید.

مشاور حقوقی نباید اجازه دهد در عقد قراردادی از سوی کارفرمای خود ابهام وجود داشته باشد یا قوانین حاکم بر کشور نادیده گرفته شود زیرا نادیده گرفتن این قوانین به علت مقدم بودن بر هر قراردادی موجب بطلان آنها خواهد شد.

در زمان انجام قرارداد ممکن است به دلیل وجود مشکلات مشاور حقوقی مجبور گردد تا برای ادامه روند اجرای قرارداد جلساتی را با کارفرما و کارکنان پروژه تشکیل دهد و این کار باید با همکاری کارفرما انجام گیرد و تصمیمات اساسی در مورد تعیین مسیر پروژه اتخاذ گردد و تمام تصمیمات باید توسط مشاور به کارفرما به صورت گزارش ارائه گردد.

در صورت بروز مشکل در زمینه تنظیم قرارداد می توانید از مشاوره حقوقی وکیل تنظیم قراردادها مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.