عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

تنظيم قراردادها به صورت کلی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]

چه کسی می تواند به تنظیم قراردادها بپردازد؟

نمی توان انتظار داشت در دنیای امروز نیز همانند گذشته، تهیه و تنظیم قراردادها توسط معتمدین محلی انجام پذیرد. دگرگونی جوامع انسانی و پیشرفت آنها به سمت هرچه پیچیده تر شدن، قوانین و قواعد دشوارتری را به همراه داشته است. همین امر، لزوم وجود وکیل در هر یک از اختلافات و دعاوی را پر رنگ تر نموده است. تنظیم قراردادها در اشکال مختلف شامل ملکی، حقوقی، خرید و فروش و معامله، استخدام، ارائه و دریافت خدمات و … با کمک یک وکیل خبره آسان تر می شود.

یک قرارداد خوب چه ویژگی دارد؟

آنچه قراردادها را از یکدیگر متمایز می کند و سبب موفقیت یک قرارداد نسبت به دیگری می شود، شرایط مندرج در قرارداد است. یک قرارداد متشکل از مجموعه ای از موارد است که باید مورد توافق دو طرف ذی نفع در یک مشارکت قرار گیرد. این مشارکت می تواند شغلی، مالی، در زمینه زندگی، تجاری و … باشد.

مشاوره حقوقی شرکت ها

آنچه در تنظیم موارد قرارداد باید رعایت شود اینست که هیچ یک از طرفین دچار تضییع حقوق نشوند. به عبارتی وزن مزایای داده و گرفته یک طرف با وزن مزایای داده و گرفته توسط طرف دیگر برابر باشد. در مواردی تشخیص این برابری از عهده ما خارج است. زیرا بسیاری از موارد نظیر زمان از دست رفته و خدمت بدست آمده به صورت عددی قابل محاسبه نیستند.

در واقع وجود یک قرارداد خوب، متضمن وجود یک رابطه حقوقی مطمئن بین دو طرف قرارداد است.

وکیل چه نقشی در تنظیم قراردادها دارد؟

در این موارد یک وکیل با تجربه، با تجربه تنظیم تعداد کثیری قرارداد در اشکال مختلف می تواند به ما کمک کند. حضور به واسطه علم وی به تمامی قوانین و مسائل حقوقی دخیل در حسن انجام قرارداد، و همچنین تجربه وی در زمینه بروز مشکلات و ابهامات احتمالی پس از امضای قرارداد، می تواند به ما بابت عدم بروز هرگونه اختلاف و ایهام پس از امضای قرارداد و در حین عمل به مفاد قرارداد اطمینان دهد.

شاید دور از ذهن باشد که گاه جابجایی تنها یک کلمه می تواند معانی متفاوتی را در یکی از مفاد قرارداد ایجاد نموده و منجر به نتیجه متفاوت حاصل از قرارداد شود. اما در واقعیت این ادعا صحت دارد. وکیل تنظیم قراردادها با علم به اصول فنی و ماهیتی تنظیم قرارداد، می تواند به بروز کمترین ابهام در مفاد قرارداد برای طرف معامله کمک کند.

مؤسسه حقوقی پندار، مفتخر است آمادگی وکلای خبره و باتجربه خود را جهت تنظیم قرارداد در اشکال مختلف اعلام نماید و مسئولیت تمامی قراردادهای شرکت شما را بپذیرد.

اگر مطالب بالا در زمینه تنظیم قراردادها به شما کمک کرد و نیاز به وکیل تنظیم قراردادها دارید، هم اکنون می توانید با مؤسسه حقوقی پندار تماس بگیرید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.