عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران کیست؟

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

وکالت در طلاق توافقی

درخواست طلاق می تواند به دو صورت مستقیم توسط زن یا مرد و غیر مستقیم و از طریق وکیل طلاق توافقی انجام شود. از آنجایی که طلاق، امری قائم به شخص نیست، بنابراین به جز در مرحله اخذ تأییدیه عدم بارداری در مراحل دیگر نیازی به حضور فیزیکی زن و مرد در مراحل دادرسی نمی باشد. در همین راستا با اعطای وکالت به وکیل یا به همسر خود، به آنها حق درخواست طلاق را بدهد. اعطای وکالت طلاق توافقی به وکیل در ماده ۱۱۳۸ قانون آیین دادرسی مدنی تأکید شده است.

زوجه نیز می تواند برای طی مراحل طلاق به صورت توافقی از وکیل کمک بگیرد. این در صورتی است که طی عقدنامه، حق طلاق به زن نیز داده شده باشد. در غیر اینصورت زن چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم نمی تواند درخواست طلاق نماید. در صورتی که زن در هنگام عقد حق طلاق را نگرفته باشد، تنها در صورت طلاق توافقی می تواند به زوج وکالت دهد.

وکالتنامه طلاق توافقی

در صورتی که وکالتنامه به صورت دقیق و کامل تنظیم شده باشد، وکیل می تواند تمامی مراحل طلاق توافقی را با صحت کامل انجام دهد و نیازی به حضوری موکلین در جریان بازرسی نیست. همچنین حتی در صورت حضور نداشتن زوجین، وکیل از لحاظ قانونی نمی تواند از حدود اختیارات خود تجاوز نماید.

بنابراین توصیه می شود پیش از اقدام به ارائه دادخواست طلاق توافقی و تنظیم وکالتنامه، طی مشورت با یک وکیل خانواده مجرب و حرفه ای، از تمامی نکات مورد نیاز برای درج در وکالتنامه آگاه شوید. وکیل طلاق توافقی با ارائه مشاوره های لازم می تواند موکل خود را جهت تنظیم یک وکالتنامه جامع و کامل و دقیق با در نظر گرفتن تمام اصطلاحات حقوقی لازم راهنمایی نماید. در این صورت ضمن آنکه از حضور مکرر زن و مرد در دادگاه و فشارهای روانی و بعضاً مادی ناشی از آن جلوگیری می شود، در حین انجام مراحل طلاق توسط وکیل نیز مشکلی پیش نمی آید.

اهمیت وکیل طلاق توافقی در دادگاه

زوجه می تواند وکالت در طلاق را حین عقد، لازم تعیین نماید. در صورت زوج نمی تواند به عزل وکیل بپردازد. امروزه با توجه به قوانین حمایت از خانواده، اذن و اجازه دادگاه برای جاری ساختن صیغه طلاق واجب است. دادگاه نیز تنها تشریفات خاصی را می پذیرد که از جمله آنها داشتن پروانه وکالت دادگستری وکیل مورد نظر است. بنابراین برای انجام طلاق توافقی توسط وکیل تنها می توان از وکلای پایه یک دادگستری متخصص در امور حقوقی خانواده کمک گرفت. لذا لازم به ذکر است در مواردی که زوجه خود وکالت در طلاق را دارد، باید از حق خود مبنی بر توکیل به غیر استفاده نموده و وکالت خود را با عنوان “وکیل زوج با وکالت مع الواسطه از زوجه” به یکی از وکلای دادگستری تفویض نماید.

لزوم مراجعه به وکیل طلاق توافقی

عدم اجبار قانون به اخذ وکیل در دعاوی حقوقی، ممکن است بسیاری از افراد را به این اشتباه بیاندازد که بدون نیاز به وکیل می توانند دعاوی خود را تا موفقیت پرونده پیش ببرند. اما آنها نیز پس از طی چندین مسیر ناموفق و ناتمام و اتلاف وقت، سرانجام تصمیم به اخذ وکیل می گیرند. در مسأله طلاق توافقی نیز، علیرغم توافق زوجین با یکدیگر، وکیل طلاق توافقی ، نه تنها به بهبود روند انجام طلاق توافقی کمک می کند، بلکه نقش مهمی در احقاق حقوق زوجین دارد.  در ادامه به برخی مزایای اخذ وکیل طلاق توافقی و ویژگی های بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران اشاره می کنیم

مزایای مراجعه به وکیل طلاق توافقیوکیل طلاق توافقی

  • در صورت اخذ وکیل برای طلاق توافقی، نیازی به حضور موکل در تمامی مراحل دادگاه نمی باشد.
  • به طبع محیط دادگاه برای افرادی که به اصطلاح تا کنون پایشان به دادگاه باز نشده است، استرس زا و ناراحت کننده است. در صورت مراجعه به وکیل، وی می تواند به جای موکل در دادگاه حضور یابد.
  • با حضور در دادگاه ها، امکان مواجهه با آشنایان و نزدیکان زیاد است چه بسا آنکه فرد دارای موقعیت اجتماعی حساسی بوده و تمایلی به شناخته شدن توسط افراد در دادگاه ها ندارد. در این صورت وکیل می تواند به جای طرفین دعوی در دادگاه حضور یابد.

بهترین وکیل طلاق توافقی

وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران و وکلای حقوقی می توانند وظیفه وکالت طلاق توافقی را قبول نمایند. وکیل طلاق توافقی امکان وکالت در سایر امور حقوقی خانواده را نیز دارد. عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی، شاید عبارتی باشد که این روزها بسیار در تبلیغات مؤسسات حقوقی به چشم می خورد. اما تشخیص و تعیین بهترین وکیل توسط مراجع به چه صورت امکان پذیر است. مراجعه به دفتر یا مؤسسه حقوقی محل کار وکیل و گفت و گو با دیگر مراجعین وی، یکی از بهترین روش های شناسایی بهترین وکیل برای طلاق توافقی است. تعداد پرونده های موفق و سرعت وی در انجام پرونده نیز می تواند به شناخت وکیل کمک نماید.

در صورت بروز مشکل در زمینه طلاق توافقی، می توانید از مشاوره های وکیل خانواده مورد اطمینان خود در گروه وکالت حقوقی امور خانواده موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *