عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

بهترین وکیل در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 3.1]

انتخاب بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

در هنگام بروز مشکلات قضایی و قرار گرفتن بر سر ابهام های حقوقی، انتخاب بهترین وکیل در تهران برای تمامی ساکنین شهر تهران و حتی شهرستان های دیگر جزو اولین اولویت های افراد درگیر در پرونده است. در بسیاری از موارد، شرایط بد روحی و فشارهای عصبی ایجاد شده در اثر بروز مشکل در فرد، امکان بررسی کامل و تصمیم گیری صحیح در مورد انتخاب وکیل را از وی سلب می نماید. حتی در مواقع بسیاری، افرادی سودجو با عناوین تقلبی وکالت سعی در سوء استفاده مالی از شرایط بد افراد داشته و نه تنها کمکی به آنها در حل مشکل نمی نمایند، بلکه باعث اتلاف زمان و هزینه آنان می شوند.

وکالت چیست و  وکیل در قانون چه نقشی دارد؟

معنی لغوی وکالت ، واگذار نمودن می باشد و همین امر در حقوق به قراردادی اطلاق می شود که در اثر انعقاد آن، دو طرف با هم تعهد می نمایند که یکی از آنها، نیابت انجام امور طرف مقابل را با شرایط و حدود تعیین شده متقبل شود. در بحث حقوقی، وکیل می تواند مشاوره های حقوقی را نیز به موکل خود ارائه دهد. در قانون مدنی، وکیل وظیفه دارد با دریافت حق الوکاله مشخص از موکل خود، وکالت بررسی و پیگیری امور محوله به خود را طبق عقد وکالت بپذیرد.

چرا انتخاب بهترین وکیل دارای اهمیت است؟

همانقدر که یک وکیل بی تجربه و ناآگاه می تواند به توقف و کندی جریان پرونده دامن زده و مسبب رقم خوردن هزینه های گزاف برای موکل خود شود، انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری خبره و باتجربه نیز می تواند اثر زیادی در موفقیت پرونده در کمترین زمان ممکن داشته باشد.

وکلای باتجربه، به کرات در دادگاه های قضایی حضور داشته باشند و با تمامی مسیرهای پیشبرد پرونده و شگردهای طرف مقابل برای گمراه کردن مسیر پرونده از جریان اصلی آشنایی داشته و به این ترتیب اجازه نمی دهند که حقوق حقه موکل شان پایمال شود. همچنین با انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری ، ریسک ناآگاهی از جدیدترین آیین نامه ها و اصلاحات قوانین مدون و اثر منفی آنها در موفقیت پرونده به صفر کاهش پیدا می کند. همه این ها در کنار تخصص وکلای باتجربه در یافتن قوی ترین دلایل و مدارک به نفع موکلان خود، اهمیت انتخاب یک وکیل خبره را دوچندان می کند.

چه بسا مواردی مشاهده شده است که آگاهی از تنها یک ماده قانون، به جبران تمام حقوق مادی و معنوی فرد کمک کرده است یا ارائه تنها یک دلیل، متهم را از بالای چوبه دار به پایین کشیده است، و این ها تنها در مهارت و تخصص وکیل در دفاع از موکل خود است.

چگونه بهترین وکیل در تهران را تشخیص دهیم؟

اعتماد، مسئولیت پذیری و صداقت

بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

از اولین مسائلی که یک وکیل خبره باید به آن توجه نماید، رعایت اصول امانت داری و مسئولیت پذیری در عین صداقت است. امانت داری و قابل اعتماد بودن یک وکیل از این حیث اهمیت می یابد که وی، باید از تمامی اطلاعات موکل خود که به پیشبرد جریان پرونده کمک می کند اطلاع داشته باشد. در صورتی که وکیل نتواند اعتماد موکل را جلب کند، انتقال اطلاعات به منظور بررسی گرونده با مشکل انجام شده و نتیجه مطلوب از پرونده حاصل نمی شود.

تجربه کاری وکیل

سابقه وکیل مهمترین عامل در انتخاب یک وکیل است. هرچند وکلای پایه یک دادگستری می توانند در تمامی امور حقوقی به قبول وکالت بپردازند اما به طور قطع یک وکیل ملکی با تعداد زیادی پرونده های دعاوی ملکی در رزومه کاری خود، تجربه کاری را برای وکالت در امور حقوقی خانواده ندارد. سابقه کاری و حرفه ای وکیل مورد انتخاب خود را می توانید با مراجعه به کانون وکلای دادگستری جویا شوید.

بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

دارا بودن گواهی پایه یک دادگستری

همچنین باید توجه داشت که هر دانش آموخته رشته حقوق، یک وکیل پایه یک دادگستری نیست. وکلای پایه یک، گواهینامه طی دوره های تخصصی وکالت را از کانون وکلای دادگستری داشته و مراحل و آزمون های سختی را برای رسیدن به پایه یک دادگستری گذرانده اند.

معیارهای پوچ سن و جنسیت

توجه به سن و جنسیت وکیل را از معیارهای انتخاب خود حذف کنید. آنچه در مورد یک وکیل مهم است، علم، تجربه و قابلیت اطمینان وی است. همچنین سن نیز نمی تواند به عنوان یک معیار مشخص از تجربه و مهارت فرد مطرح شود. چه بسا وکلای جوان و دارای تجربه کافی، مهارت بیشتری برای دفاع از پرونده داشته باشند، کما اینکه عکس این مورد نیز امکان پذیر است.

عدم توجه به طوفان تبلیغاتی مؤسسات حقوقی برای جلب موکلین

بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

علاوه بر این، به هجمه تبلیغات گسترده مؤسسات حقوقی و دفاتر وکالتی توجه نکنید. بهترین تبلیغ برای یک وکیل خبره، پرونده کاری وی و رضایت مراجعین قبلی از اعطای وکالت به او می باشد. بنابراین جدا از تبلیغات، حتما از کیفیت و کمیت پرونده های وکیل مورد انتخاب خود آگاه شده و با مراجعین قبلی وی صحبت نمایید.

توجه به حقوق موکل

وقت کشی و هزینه بر کردن فرآیند دادرسی برای موکل، هیچگاه جزو مهارت های یک وکیل خبره و باتجربه نیست. بلکه وکیل موظف است از ابتدا جریان پرونده را به برای موکل خود روشن نموده و در صورت اطمینان قطعی از عدم موفقیت پرونده به نفع موکل، این موضوع را با وی در میان بگذارد.

حوزه های تخصصی بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران

یکی از راههای شناخت بهترین وکیل در تهران، توجه به تخصص وی است. وکلا می توانند در زمینه دعاوی حقوقی خانواده، دعاوی ملکی، دعاوی ثبتی، دعاوی کیفری، امور حقوقی شرکت ها، انحصار وراثت و وصول مطالبات فعالیت نمایند.

وکیل خانواده می تواند در تمامی دعاوی طلاق، حضانت، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه حال و گذشته، مطالبه خسارات ناشی از برهم زدن نامزدی، اثبات عدم تمکین و نشوز ، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف و … وکالت نماید.

همچنین وکیل ملکی می تواند وکالت هریک از خوانده و خواهان در دعاوی خلع ید، رفع تصرف عدوانی، الزام به تنظیم سند رسمی، افزایش و تعدیل اجاره بها، افراز و تقسیم ملک مشاع، ابطال اسناد رسمی، تخلیه، مطالبه اجاره بها، الزام به تحویل مبیع، الزام به پایان کار و … را قبول کند.

مطالبه وجوه چک و سفته و اسناد تجاری در تخصص وکیل وصول مطالبات می باشد.

متهم و شاکی در تمامی جرائمی که در قانون به عنوان جرم کیفری شناخته شده اند، ملزم به اخذ وکیل کیفری برای ادامه پرونده خود در مراجع قضایی می باشند. از جمله این جرائم می توان به قتل، تجاوز جنسی، توهین، افترا، ضرب و جرح، تخریب اموال، تهدید، سرقت، کلاهبرداری، انتقال و فروش مال غیر، جعل امضا و اسناد و … نام برد.

وکیل شرکت ها نیز وظیفه پیگیری امور حقوقی شرکت از جمله ثبت، انحلال، انعقاد قرارداد، تنظیم آیین نامه ها، دفاع از شرکت در مراجع قضایی در هنگام بروز مسائل حقوقی و … را برعهده دارد. بسیاری از امور شرکت ها از جمله ثبت برند و علائم تجاری در تخصص وکیل ثبتی می باشد.

همچنین ورثه متوفی پس از فوت وی، می توانند برای انجام امور تعیین ورثه و سهم الارث و انحصار وراثت به وکیل انحصار وراثت مراجعه نمایند.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل در تهران

در صورت بروز مشکل در زمینه هر یک از مسائل فوق می توانید از مشاوره حقوقی وکیل مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

از دیگر خدمات و وکلای گروه حقوقی پندار :

وکیل ملکی

وکیل طلاق

 

سوالات متداول

یک پاسخ به “بهترین وکیل در تهران”

  1. […] حقوقي و يك امر فني و تخصصي است كه از طريق مقامات قضائي و بهترين وكيل تهران بايد كسب و حفظ و حمايت شود.بهترين وكيل تهران بايست در […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.