عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

برای پیگیری سند رسمی به کجا باید مراجعه کرد؟

[تعداد: 4    میانگین: 3.5/5]

برای پیگیری سند رسمی به کجا باید مراجعه کرد؟

هر فردی از افراد جامعه برای تثبیت مالکیت خود بر اموال و دارایی های خود و جلوگیری از تعرض دیگران به مالکیت آنها  اموال خود را باید به صورت رسمی  ثبت نماید اما برای پیگیری سند رسمی باید به کجا مراجعه کرد.پیگیری سند رسمی

پیگیری سند رسمی

در رابطه با پیگیری سند رسمی می توان عنوان نمود که امور مربوط به اموال و املاک در ایران و ثبت رسمی آنها و پی گیری مشکلات مربوط به آنها و تنظیم عقود و قراردادهای مربوط به این اموال و املاک  در دو نهاد مدنی یعنی دفاتر ثبت اسناد رسمی و اداره ثبت اسناد و املاک صورت می گیرد .

دفاتر ثبت اسناد گرچه وابسته به قوه قضائیه می باشند اما از نظر مالی و اختیارات مستقل از این قوه عمل می کنند و در اساسنامه آنها حدود اختیارات و وظایف آنها مشخص می باشد.

ثبت اسناد و املاک به صورت رسمی توسط این نهاد انجام می گیرد و این ثبت رسمی باعث تامین و تضمین امنیت حقوقی و اقتصادی مردم جامعه شده است.

مشکلات مربوط به اسناد در مورد خدشه وارد شدن یا گم شدن یا ثبت آنها به صورت رسمی یا مورد تعرض قرار گرفتنشان به علت ثبت در این دو نهاد قابل پیگیری و اثبات می باشد.

وجود این نهادها که مسئولیتهای آنها مشخص و مستقل از دولت می باشد باعث گردیده تا از بروز نزاع بین مردم در مورد تصاحب اموال دیگران جلوگیری شود و مراجعات و دعاوی مربوط به این حوزه کاهش یابد.

این دو نهاد با تثبیت مالکیت افراد بر داراییهایشان به صورت رسمی و رسمیت بخشیدن به عقد قراردادها اختلافات شکل گرفته از این موضوعات را تا حد زیادی کاهش داده است همچنین برخی از درآمدهای دولت از این فعالیتهای این نهادها وصول می گردد.

پیگیری سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی

دفاتر اسناد رسمی که زیر مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشند عهده دار بخشی از وظایف این سازمان شده و از حجم بالای کار این نهاد کاسته اند .

دفاتر ثبت اسناد علاوه بر تنظیم اسناد و قراردادها نقش مشاوره ای را در مورد معضلات قضایی ایفا می کنند و در این زمینه مسئولیتهایی را پذیرا می باشند.

واگذاری مسئولیت ثبت اسناد به دفاتر رسمی باعث گردیده تا از سرگردانی مردم جلو گیری شود و دقت بالاتری در ثبت اسناد و عقد قراردادها نسبت به سیستم قدیمی اداری انجام گیرد .

اسناد و مدارک رسمی به دلیل ثبت در این دو نهاد اگر دچار مشکلی گردند  و در آنها خدشه ای وارد شود می توان با مراجعه نسبت به دریافت سند المثنی اقدام کرد و همچنین به لحاظ ثبت رسمی دیگر قابل تعرض نخواهند بود و اگر جعلی نیز در آنها صورت گیرد با نسخه ثبتی آن قیاس خواهند شد.

در صورت بروز مشکل در زمینه تنظیم سند رسمی می توانید از مشاوره حقوقی وکیل پایه یک دادگستری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *