عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

اثبات جرم سرقت از منزل بدون مدرک چیست؟

[تعداد: 34   میانگین: 3.1/5]

اثبات جرم سرقت از منزل بدون مدرک چیست؟

روش های زیادی برای جلوگیری از سرقت وجود دارد اما باز هم با رعایت تمام این روش ها در برخی مواقع نمیتوان مانع از عمل سرقت شد به این دلیل که سارقان هر روزه در جهت کشف راه جدید برای سرقت تلاش میکنند و متناسب با شرایط اقدام به سرقت از منزل میکنند.

اگر مردم اطلاعات لازم در مورد جرم و مجرم و مجازات آنها را بدانند بهتر میتوانند در مقابل آنها رفتار کنند.

جلوگیری از سرقت منزل

برای جلوگیری از سرقت از منزل روش هایی را در جهت پیشگیری و آگهی مردم بیان میشود:

۱: قفل کردن درها در همه مواقع:

بسیاری از مردم زمانی که از خانه خارج میشوند درهای خانه و پنجره های خانه را قفل نمیکنند که این عمل کار را برای سرقت از منزل راحت میکند،باید توجه داشت در زمانی که خانه را ترک میکنید تمامی درها و پنجره ها و حتی  پارکینگ ها که به منزل راه دارد قفل کنید به نحوی که امکان باز شدن آن برای سارق امکان پذیر نباشد.

۲: از هوش و آگاهی بالایی برخوردار باشید:

دقت خود را نسبت به اطراف خود بالا ببرید و اگر عملیات سارقانه ای در محیط نزدیک به شما اتفاق افتاده بود سعی کنید امنیت خود و محیط اطراف را کنترل و بیشتر مورد توجه خود قرار دهید.

۳: سعی در شناخت بهتر همسایه های خود داشته باشید:

شناخت همسایگانی که در نزدیکی محیط شما زندگی میکنند باعث میشود که از امنیت و اطمینان بیشتری برخوردار باشید

۴: اگر قصد سفر طولانی دارید قبل از رفتن کاملا آماده باشید:

در صورت سفر کردن به مدت طولانی بهتر است فامیل نزدیک و یا کسانی که با آنها رابطه ای نزدیک دارید و اعتماد کامل دارید بابت سفر طولانی مدت خود مطلع کنید تا حواسشان به امنیت خانه باشد و به خانه چند روز یک بار سر بزنند تا به گونه ای تصور شود که شما هنوز داخل خانه هستید.

۵: از محیط اطراف خانه مثل باغچه و حیاط خانه یا پارکینگ خانه محافظت کنید:

اگر در حیاط یا باغچه درختان بلند و یا جاهایی وجود دارد که به سارقان بابت ورود به منزل کمک میکند سعی در از بین بردن این مکانها و کوتاه کردن درختان شود.

۶: کلید یدکی منزل را در مکان های قابل دسترسی جا نگذاریم:

جا گذاشتن کلید در جا کفشی،زیر موکت جلوی در،زیر گلدان و….. در هنگام ترک خانه کار اشتباهی است و راهی فوق العاده آسان برای ورود سارق به منزل میباشد. دادن کلید یدکی به کسانی که اطمینان کامل را نسبت به آنها دارید کار منطقی تری است زیرا انجام این کار از امنیت بیشتری برخوردار است.

۷: به گونه سعی در گول زدن سارقان کنید:

نشان دهید که همیشه داخل منزل هستید زیرا اگر دقت کنید بیشترین سرقت ها در روز زمانی اتفاق می افتد که سارقان مطمئن هستند که مردم داخل خانه نیستند و سرکار میباشند به همین دلیل نشان دادن اینکه همیشه داخل منزل هستید راهی مناسب برای جلوگیری سرقت از منزل است.

مجازات جرم سرقت از منزل

مجازات سرقت هم میتواند تعزیری باشد و هم میتواند حدی باشد.

در جرم تعزیری نظر قاضی و حاکم ثأثیر گذار است و میتواند و میتواند جرم تعزیری را به جزای نقدی تبدیل کند.

طبق قانون وارد شدن به حریم شخصی افراد ممنوع است و در صورتی که بخواهند جرم اتفاق افتاده را شناسایی  و یا مجرم را دستگیر کنند باید با دستور مقامات قضایی انجام شود و اگر شخصی به زور وارد حریم شخصی فردی شوم جرم مرتکب شده و دارای مجازات از ۶ ماه تا ۳ سال حبس خواهد بود.

در صورتی که سرقت از منزل توسط چند نفر اتفاق افتاده باشد و سارقان دارای اسلحه باشند (چه سرد و چه گرم) در این صورت از ۱ سال تا ۶ سال محکوم به حبس خواهند بود.

اثبات جرم سرقت از منزل

اگر در حین سرقت سارقان چه اسلحه داشته باشند و چه بدون اسلحه باشند موجب هتک ناموس شوند مجازات آنها حبس ابد و یا اعدام خواهد بود که این مجازات ها جزء مجازات های حدی خواهد بود.

اگر اشخاص موجود در منزل برای حمایت از امنیت و جان ومال خود با سارقان درگیر شوند و موجب ضرب و جرح و یا قتل سارقان شوند جرم محسوب نمیشود و مجازاتی هم ندارد.

در صورتی که جرم سرقت از منزل اتفاق بیافتد و شما به دلیل عدم مدرک توانایی اثبات این موضوع را نداشته باشید نمیتوانید جرم سرقت را ثابت کنید و تنها راهی که میتوانید امتحان کنید این است که در دادسرای محله خود نسبت به شخصی که بابت سرقت مضمون است شکایت کرد و آن شخص  باید در دادسرایی که  علیه وی شکایت شده بابت انجام تحقیقات و دفاعیه و….. حضور پیدا کند.

در صورت نیاز به وکیل جرم سرقت , میتوانید از مشاوره های وکیل کیفری مورد اطمینان خود در موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول
برچسب‌ها:,

یک پاسخ به “اثبات جرم سرقت از منزل بدون مدرک چیست؟”

  1. سارا گفت:

    باسلام و عرض خسته نباشید
    یکی از همسایگان محل کارمن که قبل بمن افترا زده بود و پرونده ایشان منع تعقیب خورده بود و من اعاده حیثیت نموده بودم باحمله ی وحشیانه به محل کسب من و همسرم که مغازه دار هستیم با دونفر دیگر که یکیشون برادر خانومشون و دیگری ناشناس بودند به مغازه ی ما با سو نیت قبلی ورود به عنف کرده و با حمله با چاقو و تهدید به اینکه همسرت باید بره پرونده رو ببنده و فحشهای زشت ناموسی بسمت همسرم حمله و با ضربات دسته ی چاقو به سر همسرم و با تخریب مغازه و برداشتن لب تاپ و ۴۵۰ تومن پول داخل دخل و کندن حلقه ی ازدواج از دست همسرم که در توضیحات پزشکی قانونی هم اسیب به انگشتان دست اشاره شده متواری شده و کلیه ی کسبه شاهد این عمل زشت بودند و هرکسی میخواسته برای کمک بیاد داخل مغازه نمیذاشتن و پرتش میکردن بیرون…متاسفانه ما دوسه ماهی هست مغازه رو گرفتیم و دوربین نصب نکردیم ضمنا ایشون رفته و کسبه رو تهدید کرده و دوربینهارو خواسته پاک کنن ما سه شاهد مرد که در حضور مامورین شهادت دادن هستیم اما چون درب مغازمون رو بسته بودن کسی دزدی و ندیده😔ما چطور ثابت کنیم دزدی اونهارو؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *