عضویت در تلگرام
تماس با مشاور
0912-0446505

آیا ثبت طلاق توافقی شامل موارد توافق است؟

[تعداد: 10   میانگین: 2.6/5]

گواهی عدم امکان سازش در طلاق توافقی

دادگاه سه نوع رأی می تواند در ارتباط با طلاق صادر نماید: رأی به عدم امکان سازش زوجین، رأی به الزام زوج به طلاق و در نهایت تشخیص شرایط اعمال وکالت در طلاق. آنچه به طلاق های توافقی مربوط می شود، گواهی عدم امکان سازش می باشد. ثبت طلاق توافقی در دفترخانه رسمی ازدواج و طلاق نیازمند گواهی عدم سازش است. در صورتی که گواهی عدم امکان سازش در مدت ۳ ماه به دفاتر ثبت طلاق تقدیم نشود، آن گواهی اعتبار خود را از دست داده و قابل استناد نیست. عدم حضور زوجین در مدت ۳ ماه به دفاتر طلاق برای ثبت طلاق توافقی ، به منزله انصراف آنها از طلاق تلقی می شود.

در صورتی که زوجین برای ثبت طلاق به دفترخانه مراجعه نکنند اما زوجه وکالت بلاعزل در طلاق داشته باشد، می تواند جهت پیگیری دوباره پرونده اقدام نماید.

در صورتی که زن و مرد در جلسه دادگاه، حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی خود را سلب نمایند، دادگاه رأی قطعی را در سه نسخه صادر نموده و دو نسخه را به هر یک از زوجین ارائه می دهد.

ثبت طلاق توافقی در دفترخانه

گواهی عدم سازش شامل تمامی موارد توافق زوجین می باشد. این توافقات می تواند در زمینه مسائل مادی و غیر مادی مربوط به زوجین باشد. همانطور که  ذکر شد برای ثبت طلاق در دفترخانه طلاق، به گواهی عدم سازش نیاز است. با توجه به مندرجات این گواهی، دیگر نیازی به ثبت موارد توافق در دفتر اندیکاتور دفترخانه ازدواج و طلاق نمی باشد. در صورتی که مدت زمان ۳ ماهه اعتبار گواهی عدم سازش سپری شود، توافقات نیز از ارزش و اعتبار ساقط می شوند و قابل استناد نیستند. همچنین امکان برهم زدن یک طرفه این توافقات در مدت سه ماه وجود ندارد و برای برهم زدن توافقات اولیه نیز نیاز به توافق ثانویه با موضوعیت رد توافقات اولیه می باشد.

در صورت بروز مشکل در زمینه طلاق توافقی، می توانید از مشاوره های وکیل خانواده مورد اطمینان خود در گروه وکالت حقوقی امور خانواده موسسه حقوقی پندار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *